YEKDER’den İHYA Vakfı Ziyareti!

24 Ocak 2020

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Sağlam ve Çocuk Eğitimleri Koordinatörümüz Ayşe Öztürk, İHYA Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Kurra Hafız İbrahim Yıldırım'ı ziyaret etti.


Uzun yıllardır iki kurum arasında yapılan ortak çalışmalara bir yenisini daha katmak için kurum yetkilileri, Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) modelleme çalışmaları kapsamında bir araya geldi. YEKDER Başkanı Özgür, EGP özelinde hem modelleme çalışmaları hem de YEKDER faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Dini bilgiler ve değer alanında farklı bir öğretim modeli oluşturduklarını aktaran Özgür, “EGP ile sadece bilgisiyle değil, yaşayışı, karakteri ve ruhuyla önder öğretmenler yetişmesine katkı sağlıyoruz. Program kapsamında çalışmalara katılan eğitimciler, eksik yönlerini tespit edip daha sonra uygulamalı olarak bu eksiklikleri tamamlıyor” dedi. 


Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren İHYA Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Kurra Hafız İbrahim Yıldırım, “YEKDER’i yakından tanıyor ve biliyoruz. Öncü projeleri geliştirip ve kurumlara modelleme imkânı sağladığınız için teşekkür ederiz” ifadelerinde bulundu. 


Modelleme çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen ziyaret, karşılıklı işbirliği temennisi ile son buldu.