YEKDER’in Yeni Yönetimi Belli Oldu!

04 Haziran 2018

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği(YEKDER) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yaptı. Bulgurlu Semt Konağı’nda gerçekleştirilen toplantı Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Divan Heyeti Başkanı Sıddık Acarlar’ın selamlama konuşması ile başladı.


YEKDER Yönetim Kurulu Üyesi Kurtuluş Öztürk, 2015-2018 yılları arasında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında sunum yaparak toplantıda hazır bulunan üyeleri bilgilendirdi. Faaliyet raporunun ardından genel kurul üyelerin oylarına sunulan yeni yönetim seçildi. Yönetim Kurulu Başkanlığından ayrılan Yusuf Alpaydın veda konuşmasını yaptı. Alpaydın konuşmasında şunları kaydetti: “Altı yıldır sürdürdüğüm başkanlık vazifemden ayrılmış oldum. Bugün bu vazifeden ayrılırken öncelikle Mevla’ya beni böyle işlerde aracı kıldığı için sonsuz hamdüsenalar ediyorum. Görevde bulunduğum süreçte YEKDER olarak gerçekleştirdiğimiz gerçekleştireceğimiz tüm faaliyetlerde yöntem olarak doğrudan bilginin verilmesinden ziyade katılımcılara şuur kazandırma yolunu tercih ettik. İslam’ın hayatın bütün dışında bir din olduğu mesajını ısrarla vurguluyoruz. Bundan sonra da YEKDER’in bu doğrultudaki çalışmalarında bir nefer olarak yer alma gayretinde olacağım. Beraber omuz omuza emek verdiğim değerli ekip çalışanlarıma canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.


Yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Sedat Özgür altı yıldır birlikte çalıştığı Yusuf Alpaydın’a işin lokomotifi olarak çalıştığına ve arkasından derneğin organlarını harekete geçirerek en kıymetli zamanını bu uğurda harcamaktan çekinmediği tam tersine gurur duyduğunu ifade ederek emeklerinden dolayı teşekkür etti. Zor bir sürecin kendilerini beklediğini belirten Özgür, “Muhatabı insan olan ve onlara bir şeyleri kazandırma derdi olan her işin zor olduğunu biliyoruz. Modern çağın getirdiği problemlerle uğraşan özüne dönmesine fırsat verilmeyen yeryüzünün en şerefli varlığı olan insanlar için çalışmanın kolay olmadığının farkındayız. Ancak tüm zorluklarla beraber kolaylıklarında bizimle beraber olduğunu biliyoruz ve diyoruz ki Allah’ım kolaylaştır, zorlaştırma ve hayırla tamamla. Devraldığımız bu kıymetli görevde inşallah tüm gayretlerimizle daha ileriye taşımak için mücadele edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Yusuf Alpyadın’a plaket takdim edilerek Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı iftar yemeği ile nihayete erdi.


Yeni Yönetim;  

Yönetim Kurulu Başkanı: Sedat Özgür

Yönetim Kurulu Üyeleri: Kurtuluş Öztürk, Gülsüm Pehlivan Ağırakça, Dursun Ali Emecan, Hüseyin Türkan, Muhammed Fatih Sağlam, Hafsa Nur Aslanoğlu, Arife Gümüş, Meryem Çapun, Muhammed Öztabak, Merve Akkuş, Elif Konar Özkan.