Yeni Dönemde ADEP'e İlgi Yoğun!

19 Şubat 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde “Din eğitimi ailede başlar” düsturundan hareketle yola çıkan, başladığı günden beri yoğun ilgi ve taleple karşılanan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), 2020 Bahar dönemi seminerlerinin ilkini 15 Şubat 2020 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirdi.


10 haftalık seminerlerden oluşan ADEP, aileleri din eğitimi konusunda yetkinleştirmeye devam ediyor. Program başlarken YEKDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Yetişkin Eğitimleri Komisyonu Başkanı Gülsüm Pehlivan Ağırakça; ADEP seminerlerinin geldiği noktayı, programın aşamaları ve süreci hakkında bilgiler vererek katılımcılara selamlama konuşmasını sundu.


“İslam Geleneğinde Ailenin Eğitimsel Rolü”


Seminerlerin ilki Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Emine Keskiner’in “İslam Geleneğinde Ailenin Eğitimsel Rolü” konu başlıklı sunumu ile gerçekleştirildi. Ebeveynlerin en temel görevinin çocukların fıtratını muhafaza etmek olduğunu vurgulayan Keskiner, dini açıdan sağlıklı nesillerin yetişmesinin evliliğin dayandığı temellere bağlı olduğunu ifade etti. Keskiner, sunumunda İmam Gazzali’nin ahiret yurdu için tavsiyelerine yer vererek konuşmasını dua ile tamamladı.