Yetişkin Eğitimlerimiz Farklı Çalışmalarla Sürüyor

08 Mayıs 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde online olarak gerçekleştirilen “İslam Eğitimi Okumaları”, “Ailede Din Eğitimi Programı Materyal Atölyesi” ve ramazana özel “Mukabele” programı devam ediyor.


Ramazan ayının başlaması nedeniyle geçtiğimiz günlerde Aşamalı Seminerler Programı’na ara verilerek online ramazan ayına özel “Mukabele” programına başlandı. Haftanın her günü 12.00’de yapılan mukabele çalışmasında, okunan her cüz meal mütalaası ile birlikte sunuluyor. 


Dr. Emine Keskiner ve Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça’nın yönetiminde gerçekleştirilen İslam Eğitimi Okumaları’nda bu hafta, İbn-i Sina’nın İslam eğitimine dair görüşleri müzakere edildi. 


ADEP Materyal Atölyesi’nde de Kevser Şenel Yılmaz ve Doç. Dr. Bilal Yorulmaz’ın yönlendirmeleri ile ekip çalışanlarının her birine ailede din eğitimi ile alakalı kavramlar verilerek o kavramlarla alakalı materyal hazırlamaları bekleniyor. Atölye ekibinin hazırladığı materyaller iki haftada bir Şenel Yılmaz ve Yorulmaz tarafından değerlendirilerek kullanılabilir hale getiriliyor.