HABERLER

ADEP'te Ebeveynler, Sorularına Cevap Buluyor!
05 Mart 2021

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz tarafından ebeveynleri ve ebeveyn adaylarını çocuklarına din eğitimi vermek konusunda yetkinleştirmek üzere geliştirilen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), 2021 Bahar döneminin şubat ayı tamamlandı. Video konferans yöntemi ile çevrimiçi olarak sürdürülen seminerler, her Cuma 21.00’de gerçekleştiriliyor.

Aileler, Gelişen ve Değişen Dünya Gündemini Yakından Takip Ediyor
04 Mart 2021

YEKDER, İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programı kapsamında yetişkin eğitimlerine getirdiği yeni soluk ile gelişen ve değişen dünya gündemini ailelere aktarmaya devam ediyor.

IGMG ve Şehit Murat Tevlim AİHL’den YEKDER’e Ziyaret
04 Mart 2021

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Eğitim Komisyon Üyesi Habip Yazıcı, Şehit Murat Tevlim Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Lokman Yazıcı ve Öğretmen Ahmet Kayaoğlu, kurumumuzu ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) Almanya’da!
03 Mart 2021

YEKDER, KAGEM ve Köln Din Hizmetleri Ateşeliği iş birliğinde gerçekleştirilen ADEP Modelleme çalışmasının uygulama adımı Almanya'da başladı. Almanya'nın farklı bölgelerinden gelen yoğun talep ile seminerler, 31 din görevlisinin sunumlarıyla eş zamanlı olarak 6 farklı grupta gerçekleştiriliyor.

Öğrenciler, Ayasofya Camii’ni Gezi Rehberimizle Keşfediyor
27 Şubat 2021

Anadolu Gençlik Derneği Sultangazi Şubesi öğrencileri, “Etkinliklerle Ayasofya-i Kebir Külliyesi Gezi Rehberi” kitabı eşliğinden Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerifini gezdiler.

Öğretmen Atölyeleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor
15 Şubat 2021

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde sürdürülen “Öğretmen Atölyeleri” programı, yeni dönemde de tüm hızıyla devam ediyor. 4-7 Şubat tarihlerinde düzenlenen “2021 Bahar Dönemi Öğretmen Atölyeleri” dört gün boyunca altı farklı atölye çalışması ile gerçekleştirildi.

YEKDER'den AKDAV'a Ziyaret
12 Şubat 2021

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür ve Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık, Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı'nı (AKDAV) ziyaret etti.

ADEP 2021 Bahar Dönemi İlk Semineri Gerçekleştirildi
08 Şubat 2021

Aileleri çocuklarına din eğitimi verme ve çocukların dini gelişimini destekleme konusunda yetkinleştirmek üzere YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), 2021 Bahar Dönemi seminerlerinin ilki Dr. Emine Keskiner’in “İslam Geleneğinde Ailenin Eğitimsel Rolü” başlıklı sunumu ile gerçekleştirildi.

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan'a Ziyaret
11 Şubat 2021

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Kurtuluş Öztürk, Muhammed Fatih Sağlam ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın'dan oluşan YEKDER heyeti, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan'a kurumsal ziyaret gerçekleştirdi.

Din Eğitiminde Nitelikli Soru Hazırlama Atölye Programı Gerçekleştirildi
24 Aralık 2020

“YEKDER Öğretmen Atölyeleri” çerçevesinde düzenlenen “Din Eğitiminde Nitelikli Soru Hazırlama” atölyesi ortaokul ve lisede din eğitimi alanında öğretmenlik yapan 33 eğitimci ile gerçekleştirildi.

Okul Öncesi Din Eğitiminde Materyal ve Oyun Atölyesi Gerçekleştirildi
15 Ocak 2021

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz tarafından yürütülen “YEKDER Öğretmen Atölyeleri” kapsamında gerçekleştirilen Din Eğitiminde Materyal ve Oyun atölyesi yurtiçi ve yurtdışında okul öncesinde görev alan eğitimcilerle gerçekleştirildi.

Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'a Ziyaret
27 Ocak 2021

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın, Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ı ziyaret ederek, YEKDER yayınlarından çıkan “Etkinliklerle Ayasofya-i Kebir Külliyesi Gezi Rehberi” kitabını hediye etti.