HABERLER

Aile İçi Etkinlik Atölyesi 1 Gerçekleştirildi
29 Kasım 2021

Geçtiğimiz aylarda ebeveyn ve eğitimcilere yönelik çocuklara oyun ve etkinliklerle din eğitimi vermek konusunda desteklemek üzere YEKDER Yayınları bünyesinde çıkan “Aile İçi Etkinlik Rehberi” kitap seti okuyucularla buluşmuştu. Kitabın işlevselliğini ve kullanımını daha iyi aktarabilmek adına YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz tarafından dernek merkezinde “Aile İçi Etkinlik Atölyesi 1” gerçekleştirildi.

8-14 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) Güz Dönemi Eğitimleri Devam Ediyor
26 Kasım 2021

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ilköğretim, dini bilgiler ve değerler alanına dair çalışmalarda bulunan eğitimci ve eğitimci adaylarına yönelik hazırlanan 8-14 Yaş Eğitimci Ge-liştirme Programı (EGP) Güz dönemi eğitimi tüm hızıyla devam ediyor.

ADEP 2021 Güz Dönemi Tamamlandı
15 Kasım 2021

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) 2021 Güz Döneminde yeni bir program takvimiyle katılımcılarıyla buluştu. Altı hafta şeklinde programlanan 11 seminer, alanın uzmanları tarafından hem çevrimiçi hem de yüz yüze olarak sunularak tamamlandı.

Gençler Bu Hafta Tarih ve Semt Gezisi Etkinlikleriyle Bir Araya Geldi!
14 Kasım 2021

Marifet Okulu’nun en önemli içerik faaliyetlerinden biri olan dış mekân kültürel gezileri “Üsküdar Semt Gezisi” ve “İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi” etkinlikleriyle başladı.

İnsan ve Toplum İlm-İ Hâlinde Her Seminer, Yeni Bir Ufuk Kazandırıyor
13 Kasım 2021

2021 Güz Dönemine katılımcıların yoğun ilgisiyle başlayan İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programında 8. hafta tamamlandı.

Marifet Okulu Hız kesmeden “Gençlik Seminerleri” ile devam etti
05 Kasım 2021

Pandemi sonrası yeni eğitim öğretim döneminde ilk kez sınıf ortamında bir araya gelen gençler aldıkları seminerler, katıldıkları atölyeler ve oynadıkları grup oyunlarıyla samimiyetlerini pekiştirdi.

Aile İçi Etkinlik Rehberi Kitap Setinin Atölye Hazırlıkları Sürüyor!
05 Kasım 2021

YEKDER Yayınları tarafından büyük bir titizlikle hazırlanarak matbu hale getirilen Aile İçi Etkinlik Rehberi kitap setinin atölye çalışmaları başlatılıyor.

İLKE Vakfı'ndan YEKDER'e Ziyaret
28 Ekim 2021

Geçtiğimiz Haziran ayında 8. Genel Kurul Toplantısı'nı yaparak yeni yönetimini seçen YEKDER, hayırlı olsun ziyaretlerini kabul etmeye devam ediyor.

Marifet Okulu Yeni Döneme Coşkulu Başladı
27 Ekim 2021

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde uzun yıllardır devam eden Marifet Okulu, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemine pandemi sonrası buluşmanın coşkusu ile başladı.

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) 3. Hafta Eğitimleri Tamamlandı
25 Ekim 2021

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde devam eden Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) 2021 Güz dönemi seminerleri, yeni uygulaması ile hem çevrimiçi hem de yüz yüze olarak gerçekleştiriliyor.

İstanbul Müftülüğü ve KAGEM'den YEKDER'e Ziyaret
21 Ekim 2021

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Halime Yıldız ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Aile Gençlik Merkezi (KAGEM) İstanbul Şubesi Başkanı Ayşenur Kapusuz ve beraberindeki heyet kurumumuzu ziyaret etti.

Bireysel ve Kollektif Bilincin Dinamikleri İnsan ve Toplum İlm-i Hâli’nde Görülüyor
16 Ekim 2021

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz tarafından sürdürülen İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programında 4. hafta tamamlandı. 22 Eylül’de başlayan programa katılımcıların ilgisi yoğun oldu.