HABERLER

Oyun Bağımlılığı ve Çözüm Yolları Semineri
23 Kasım 2017

Aşamalı Seminerler Programı (ASP) aylık seminerler kapsamında bu ay (Kasım) Hatice Kübra DURNA önderliğinde 22 Kasım 2017 tarihinde ''Oyun Bağımlılığı ve Çözüm Yolları '' ele alındı. Oyun Bağımlılığı ve İlişkili Psikolojik faktörlere değinen DURNA, Oyun bağımlısı olan bireylerin şiddete daha meyilli ve aynı oranda yardım duygularının azlığından bahsetti.

ADEP 3. Dönem Derslerine Başladı
20 Kasım 2017

Yeni döneme hızlı bir hareketlilik ile başlayan “Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP)” Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER)’nde derslerine başladı. 17 Kasım 2017 tarihinde ilk dersini gerçekleştiren ADEP, her Cuma derslerini gerçekleştirmeye devam edecek.

Parçaları Yeniden Birleştir ve Küreyi Keşfet
14 Kasım 2017

İlmî Etüdler Derneği İLEM ve Konya Büyükşehir Belediyesi'nin birlikte yürüttüğü, merakla beklenen İslam Düşünce Atlası Projesi nihayete erdi. İnteraktif bir web sitesi ve İslam Düşünce Atlası adlı 3 ciltlik prestij kitaptan oluşan proje çıktıları, 16 Kasım 2017 Perşembe günü saat 10:30'da Yenikapı Mevlevîhanesi'nde düzenlenecek tanıtımla birlikte okuyucuların ilgisine sunulacak...

Sadakataşı Derneği'nden Ziyaret
10 Kasım 2017

Kurumsal ziyaret kapsamında Hakime Yayla'nın önderliğinde Sadakataşı Derneği Hanımlar Komisyonu ziyarette bulundular.Ziyarette beraber yapılması düşünülen projeler hakkında bilgi veren hanımlar komisyonu; Arakan'la ilgili yapılan çalışmalardan ve projelerden konuşuldu.

Erdem Çakı ile Eğitimde Drama Kullanımı
04 Kasım 2017

Eğitim Atölyeleri kapsamında gerçekleştirilen ''Eğitimde Drama Kullanımı'' atölyemiz Erdem Çakı önderliğinde 4 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi.Atölyede, eğitimcilerin sosyal durumları analiz edebilme, kavram ve çözüm geliştirebilme, liderlik ve yöneticilik özelliklerini ortaya çıkarabilme, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirme üzerine drama yoluyla bir eğitim verildi.

Aşamalı Seminerler Programı Katılımcıları İle İznik Gezisi
04 Kasım 2017

Aşamalı Seminerler Programı (ASP) kapsamında katılımcılarımız ile kaynaşmamıza vesile olan 'İznik' gezimizi 2 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirdik. Sabah kahvaltısı ile başlayan gezi programı, İzniğin tarihî mekanlarından Ayasofya kilisesi, Çini fırınları, tarihî İznik surları, İznik Yeşil Camii, Çiniciler çarşısının gezilmesi ile devam etti.

Okullarda Etkinlik Yönetimi ve Organizasyonu
28 Ekim 2017

‘Okullarda Etkinlik Yönetimi Ve Organizasyonu’ atölyesi, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Muhammed Öztabak liderliğinde 28 Ekim 2017 tarihinde dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Kur'an'da Pişmanlık Psikolojisi Semineri
22 Ekim 2017

Dünyada pişmanlık, insanın tasavvurunu ve eylemini değiştirme anlamında imkan sağlarken ahirette bir imkansızlık olarak önüne çıkacağından bahseden ARICI, ahiret gününde ''keşke'' , ''eyvah'' gibi pişmanlık ifadeleri fayda vermeyecek, sadece iç yangını olacağını vurguladı.

Aşamalı Seminerler Programı(ASP) I. Aşama "Tanışma Çayı"
22 Ekim 2017

Aşamalı Seminerler Programı (ASP) kapsamında 18 Ekim 2017 tarihinde, I. aşama katılımcıları ile 'tanışma çayı' düzenlendi. Tanışma ve kaynaşmanın önemine binâen yapılan etkinlikte, katılımcı ve hocaların tanışması sağlandı.

Marifet Okulu Modelleme Eğitimleri Devam Ediyor
22 Ekim 2017

İlim Yayma Cemiyeti gençlik merkezlerinde uygulanacak olan "Marifet Okulu" programımızın eğitimleri kapsamında İlim Yayma Cemiyeti'nden gelen eğitimcilere Başkanımız Yusuf ALPAYDIN, Yönetim Kurulu üyemiz Muhammed ÖZTABAK ve Gençlik Koordinatörümüz Talha BOYALIK tarafından YEKDER'de eğitimler verildi.

Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) Mezuniyet ve 24. Dönem Açılış Programı
11 Ekim 2017

Eğitimci Geliştirme Programı "22-23. Dönem Mezuniyet ve 24. Dönem Açılış Programı" 7 Ekim Cumartesi günü YEKDER Başkanı Yusuf Alpaydın, Genel Sekreter Yasin Aydın, Yönetim Kurulu Üyeleri Kurtuluş Öztürk ve Muhammed Öztabak'ın katılımı ile dernek merkezinde gerçekleşti.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası ‘Cami, Şehir ve Medeniyet’ temasıyla başladı.
07 Ekim 2017

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl belirli bir tema çerçevesinde düzenlenen ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’, Ankara Kocatepe Camii avlusunda düzenlenen açılış programıyla başladı.