HABERLER

Sadakataşı Derneği'nden Ziyaret
10 Kasım 2017

Kurumsal ziyaret kapsamında Hakime Yayla'nın önderliğinde Sadakataşı Derneği Hanımlar Komisyonu ziyarette bulundular.Ziyarette beraber yapılması düşünülen projeler hakkında bilgi veren hanımlar komisyonu; Arakan'la ilgili yapılan çalışmalardan ve projelerden konuşuldu.

Erdem Çakı ile Eğitimde Drama Kullanımı
04 Kasım 2017

Eğitim Atölyeleri kapsamında gerçekleştirilen ''Eğitimde Drama Kullanımı'' atölyemiz Erdem Çakı önderliğinde 4 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi.Atölyede, eğitimcilerin sosyal durumları analiz edebilme, kavram ve çözüm geliştirebilme, liderlik ve yöneticilik özelliklerini ortaya çıkarabilme, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirme üzerine drama yoluyla bir eğitim verildi.

Aşamalı Seminerler Programı Katılımcıları İle İznik Gezisi
04 Kasım 2017

Aşamalı Seminerler Programı (ASP) kapsamında katılımcılarımız ile kaynaşmamıza vesile olan 'İznik' gezimizi 2 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirdik. Sabah kahvaltısı ile başlayan gezi programı, İzniğin tarihî mekanlarından Ayasofya kilisesi, Çini fırınları, tarihî İznik surları, İznik Yeşil Camii, Çiniciler çarşısının gezilmesi ile devam etti.

Okullarda Etkinlik Yönetimi ve Organizasyonu
28 Ekim 2017

‘Okullarda Etkinlik Yönetimi Ve Organizasyonu’ atölyesi, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Muhammed Öztabak liderliğinde 28 Ekim 2017 tarihinde dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Kur'an'da Pişmanlık Psikolojisi Semineri
22 Ekim 2017

Dünyada pişmanlık, insanın tasavvurunu ve eylemini değiştirme anlamında imkan sağlarken ahirette bir imkansızlık olarak önüne çıkacağından bahseden ARICI, ahiret gününde ''keşke'' , ''eyvah'' gibi pişmanlık ifadeleri fayda vermeyecek, sadece iç yangını olacağını vurguladı.

Aşamalı Seminerler Programı(ASP) I. Aşama "Tanışma Çayı"
22 Ekim 2017

Aşamalı Seminerler Programı (ASP) kapsamında 18 Ekim 2017 tarihinde, I. aşama katılımcıları ile 'tanışma çayı' düzenlendi. Tanışma ve kaynaşmanın önemine binâen yapılan etkinlikte, katılımcı ve hocaların tanışması sağlandı.

Marifet Okulu Modelleme Eğitimleri Devam Ediyor
22 Ekim 2017

İlim Yayma Cemiyeti gençlik merkezlerinde uygulanacak olan "Marifet Okulu" programımızın eğitimleri kapsamında İlim Yayma Cemiyeti'nden gelen eğitimcilere Başkanımız Yusuf ALPAYDIN, Yönetim Kurulu üyemiz Muhammed ÖZTABAK ve Gençlik Koordinatörümüz Talha BOYALIK tarafından YEKDER'de eğitimler verildi.

Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) Mezuniyet ve 24. Dönem Açılış Programı
11 Ekim 2017

Eğitimci Geliştirme Programı "22-23. Dönem Mezuniyet ve 24. Dönem Açılış Programı" 7 Ekim Cumartesi günü YEKDER Başkanı Yusuf Alpaydın, Genel Sekreter Yasin Aydın, Yönetim Kurulu Üyeleri Kurtuluş Öztürk ve Muhammed Öztabak'ın katılımı ile dernek merkezinde gerçekleşti.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası ‘Cami, Şehir ve Medeniyet’ temasıyla başladı.
07 Ekim 2017

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl belirli bir tema çerçevesinde düzenlenen ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’, Ankara Kocatepe Camii avlusunda düzenlenen açılış programıyla başladı.

İLKE Derneği, STK’lar için Kurumsal Yönetim Akademisi'ni Kurdu
07 Ekim 2017

Uzun yıllardır gönüllü kuruluşlar alanında çalışmalar yapan İLKE Derneği, sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini yürütürken gönüllülüğü kaybetmeden daha organize, sistemli ve verimli çalışmalarının gereğine inanmakta. Sivil toplum kuruluşlarının yaşadığı değişim süreci ve yeni ihtiyaçlardan hareketle, 2017 yılı başında bu alana daha sistematik ve kurumsal destek vermek amacıyla Kurumsal Yönetim Akademisi (KYA)'ni kurdu.

Yekder Açılış Programı Gerçekleştirildi
29 Eylül 2017

''YEKDER 2017-2018 Açılış Programı ''İyi geceler Rohingya'' Belgesel Gösterimi'nin ardından Yönetmen Tülay Gökçimen'in Arakan sunumu ile gerçekleştirildi.

Marifet Okulu Ortaokul ve Lise Kayıtları Başladı
27 Eylül 2017

Uzun yıllardır deneyimli eğitmenler eşliğinde özgün içeriği ve dinamik programlarıyla devam eden YEKDER Marifet Okulu ortaokul ve lise kayıtları 15 Eylül - 20 Ekim arasında devam etmektedir. Program başlangıç tarihi 28 Ekim 2017 cumartesidir.