Kadro

Yasin Aydın
Genel Sekreter

1992 yılında Erzurum'da doğdu. Lisans hayatını 2016 yılınında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Yüksek lisans hayatı Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkilerde devam etmektedir. Çeşitli STK ve dernekte gönüllü faaliyetlerde bulundu. Yaygın Eğitim ve Kültür Derneğinde Genel Sekreter olarak çalışmaktadır.

Ramazan Nurbaki
Kurumsal İletişim Koor.

1993 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlköğretimini Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde, Lise öğrenimini Sefaköy Anadolu Lisesinde tamamladı. Lisans hayatını Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi döneminde Kayseri’de mesleki olarak önemli faaliyetlerde bulundu. Kayseri’nin yerel gazetelerinde gönüllü muhabir olarak başladı. 2013-14 yıllarında İletişim Evi gazetesinde muhabirlik görevini üstlendi. 2014-15 yıllarında Erciyes Üniversitesi bünyesinde Kampüs TV ve Gazete Kampüs departmanlarında görevler üstlendi. 2015-16 yıllarında Milliyet Gazetesinin Orta Anadolu ekinde Kayseri temsilciliğini ve muhabirlik görevini yerine getirirken aynı zamanda Uzel Ajans bünyesinde ulusal gazetelerin Kayseri bölge eklerinde Editörlük ve Sayfa tasarımlarını yaptı. Genç iletişimciler üzerine “YediElçi” dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaparak Kayseri’de özel haber konusunda önemli bir projeye imza attı. Lisans eğitiminde çeşitli projelerde “Öğrenci başarıları ve toplumsal” konularda gönüllü olarak yer edindi.

Ayşe Öztürk
Çocuk Eğitimleri Kor.

Sivas doğumlu olan Öztürk, İlahiyat ön lisans mezunudur. Hüdayi Kız Kur’an Kursu’nda İslamî ilimler alan Öztürk Suadiye Kız Kur’an Kursunda Kur'an Kıraatı dalında ihtisas yapmıştır. Milli Eğitim ve Diyanet kurumlarında 5 yıl görev yapan Öztürk bazı STK'larda idareci ve koordinatör olarak bulunmuştur. Arkadaşlarıyla birlikte hazırladığı “Eğlenerek Tecvit Öğreniyorum” adında bir kitabı bulunmaktadır. Halen STK'larda Tashıh'i Huruf derslerine devam eden Öztürk YEKDER'de çocuk eğitimleri koordinatörü olarak devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk annesidir

Emine Tuğba Demirci
Yetişkin ve Eğitici Eğt.

1983 yılında Üsküdar'da doğdu. Lise öğrenimini Üsküdar İmam Hatip Lisesi ve Mithatpaşa Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünde tamamladı. 2000-2012 seneleri arasında anaokulu değerler eğitimi öğretmenliği ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında din dersleri eğitimciliği görevlerinde bulundu. 2012 senesinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde lisans öğrenimine başladı ve 2016 senesinde eğitimini tamamladı. Aynı sene Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsününde Din Eğitimi Ana Bilim Dalında yüksek lisans programına kabul almış olup hala Lisansüstü çalışması devam etmektedir. İslam düşüncesinde eğitim, Doğu- Batı eğitim felsefeleri, eğitim sosyolojileri, edebiyat, Türk İslam Sanatları ilgi alanlarıdır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Tülin Öztürk
Çocuk Eğitimleri Kor. Yrd

Ankarada doğan Öztürk, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü mezunudur. 2 yıl özel bir anaokulunda öğretmenlik yapmıştır. 2001-2004 yılları arasında Tevhid Vakf'ında, 2004 yılından itibaren YEKDER'de çeşitli bölümlerde görev alan Öztürk halen YEKDER'de çocuk eğitimleri koordinatör yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Zübeyde Sezer
Sekreter

1977 yılında Ordu-Ünye doğdu. 2010 Üsküdar İmam Hatip Lisesi mezunu. 2016-17 yılında Diyanet tarafından düzenlenen Kur'an-ı Kerim kursundan eğitim alarak hocalık hakkını kazanmıştır. Evli ve iki çocuk annesidir. STK'lar da çeşitli görevlerde gönüllü olarak yer edindi.

Samime Kara
Kat Sorumlusu

1973 yılında Erzurum'da doğdu. 11 yıl Keypenk Otomatik Kapı Sistemlerinde sekreterlik görevinde bulundu. 2016-17 yılında Diyanet tarafından düzenlenen Kur'an-ı Kerim kursundan eğitim aldı. 2017 yılında Medi Çocuk Akademisinde 1 yıl kat sorumlusu olarak görev yaptı. Bir çocuk annesidir. STK'lar da çeşitli görevlerde gönüllü olarak yer edindi.