Kadro

Yasin Aydın
Genel Sekreter

1992 yılında Erzurum'da doğdu. Lisans hayatını 2016 yılınında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Yüksek lisans hayatı Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkilerde devam etmektedir. Çeşitli STK ve dernekte gönüllü faaliyetlerde bulundu. Yaygın Eğitim ve Kültür Derneğinde Genel Sekreter olarak çalışmaktadır.

Tülin Öztürk
Yönetim Memuru

Ankarada doğan Öztürk, Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü mezunudur. 2 yıl özel bir anaokulunda öğretmenlik yapmıştır. 2001-2004 yılları arasında Tevhid Vakf'ında, 2004 yılından itibaren YEKDER'de çeşitli bölümlerde görev alan Öztürk halen YEKDER'de yönetim memuru olarak devam etmektedir.

Ayşe Öztürk
Çocuk Eğt. Koor.

Sivas doğumlu olan Öztürk, İlahiyat ön lisans mezunudur. Hüdayi Kız Kur’an Kursu’nda İslamî ilimler alan Öztürk Suadiye Kız Kur’an Kursunda Kur'an Kıraatı dalında ihtisas yapmıştır. Milli Eğitim ve Diyanet kurumlarında 5 yıl görev yapan Öztürk bazı STK'larda idareci ve koordinatör olarak bulunmuştur. Arkadaşlarıyla birlikte hazırladığı “Eğlenerek Tecvit Öğreniyorum” adında bir kitabı bulunmaktadır. Halen STK'larda Tashıh'i Huruf derslerine devam eden Öztürk YEKDER'de çocuk eğitimleri koordinatörü olarak devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk annesidir

Talha Boyalık
Gençlik Eğt. Koor.

1977 Yılında Edirne'nin Keşan ilçesinde doğdu. İlköğretimini Keşan'da tamamladıktan sonra İstanbul İsmailağa Kuran Kursunda hafızlık yaptı. Ortaokul ve liseyi Malkara İmam Hatip Lisesinde bitirdi. 2002 Yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2003-2009 Yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde, Darülaceze Müdürlüğü Çocuk Evi İdareciliği, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Basın Danışmanlığı ve Özel Kalem, Yaşam Evleri Proje Koordinatörlüğü yaptı. 2009-2013 Yılları arasında İlim ve Fazilet Vakfı Anadolu ve Fen Liselerinde üç yıl din dersi öğretmenliği yaptıktan sonra Sultanbeyli İmam Hatip Lisesi'nde memuriyet görevine başladı. 4 yıldır Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde meslek dersleri öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Üniversite yıllarından itibaren Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneğinde görev almış, Yedihilal Derneği’nde mali işler başkanlığı, Ortaöğretim Komisyonu görevlerinde bulunmuştur. Dört yıldır Yekder Gençlik Çalışmaları Koordinatörlüğünü yürütmekte, Yekder’de uygulanan Marifet Okulu Projesinin, diğer sivil toplum kuruluşlarına modellenmesi üzerine de çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinde de kendi kurduğu Cevheran isimli grubun koordinesini yürütmektedir.

Emine Tuğba Demirci
Yetişkin Eğt. Koor.

1983 yılında Üsküdar'da doğdu. Lise öğrenimini Üsküdar İmam Hatip Lisesi ve Mithatpaşa Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünde tamamladı. 2000-2012 seneleri arasında anaokulu değerler eğitimi öğretmenliği ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında din dersleri eğitimciliği görevlerinde bulundu. 2012 senesinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde lisans öğrenimine başladı ve 2016 senesinde eğitimini tamamladı. Aynı sene Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsününde Din Eğitimi Ana Bilim Dalında yüksek lisans programına kabul almış olup hala Lisansüstü çalışması devam etmektedir. İslam düşüncesinde eğitim, Doğu- Batı eğitim felsefeleri, eğitim sosyolojileri, edebiyat, Türk İslam Sanatları ilgi alanlarıdır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Elif Özdoğan
Eğitici Eğt. Koor.

1995 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar’daki ilköğretim okulunu birincilikle bitirdi. Lise öğrenimini Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2013 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne başladı. 2014 yılında Arapça hazırlık eğitimi için, Katar’ın eğitim kentinde yer alan Hamad bin Khalifa Üniversitesi’nde bulundu. 2018’de Marmara İlahiyatın lisans programından ve İLEM Eğitim programından mezun oldu. Öğrencilik yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde ve STK’larda gönüllü olarak yer aldı. Mehmet Akif Ersoy Bilgievi, Üsküdar Şehbal, Münevver Ayaşlı Çocuk Akademisi ve Sultantepe Cahide Anne Gençlik Gelişim Merkezi’nde öğretmenlik yaptı. Halihazırda Marmara Üniversitesi İslam Tarihi ve Sanatları Ana bilim dalında yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.

Sibel Özil
DEA Koor.

1992 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite eğitimine 2010 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde başladı. 2015 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden ve İLEM Eğitim Programı’ndan mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Türk İslam Edebiyatı Anabilim dalında yüksek lisansa başladı. 2018 yılında “Süleymaniye Kütüphanesi’nde Bulunan Bir Maktel-i Âl-i Resûl (Hacı Mahmud Efendi, nr. 4724)” adlı tez çalışması ile yüksek lisans eğitimini tamamladı ve İstanbul Üniversitesi İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim dalı doktora programından kabul aldı. Hâlihazırda doktora eğitimine devam eden Sibel Özil, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde de lisansını tamamlamak üzeredir. Ayrıca Türk İslam Sanatları ile yakinen ilgilenmekte, Klasik Türk Sanatları Vakfı’nda uzun süredir Hüsn-i hat eğitimi almaktadır.

Ramazan Nurbaki
Kurumsal İletişim Koor.

İlköğretimini Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde, Lise öğrenimini Sefaköy Anadolu Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde tamamladı. 2013-15 yılları arasında İletişim Evi gazetesinde muhabirlik görevini üstlendi. Pusula Ajans bünyesinde "Görsel Medya Stratejileri Programını" 2015 yılında tamamladı. 2015-17 yılları arasında Milliyet Gazetesi'nin Orta Anadolu ekinde Kayseri temsilciliğini ve muhabirlik yaptı. 2015-17 yılları arasında Genç iletişimciler üzerine “YediElçi” dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaparak Kayseri’de özel haber konusunda önemli bir projeye imza attı. Çeşitli projelerde “Öğrenci başarıları ve toplumsal” konularda gönüllü olarak yer edindi.

Esra Akdoğan
Gençlik Eğt. Koor. Yrd.

1984 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Pendik İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra 3 yıl Kur’an kursu eğitimi aldı. 2004- 2008 yılları arasında bu kurslara bağlı olarak görev yaptı. 2011 yılında ilahiyat ön lisansı bitirdi. Halen İstanbul Ünv. Çocuk Gelişim bölümünde eğitimine devam ediyor. Çeşitli kurumlarda ev okulu öğreticiliği ve izci liderliği yaptı. 3 yıl boyunca SÜREYYADER Ev Okulu Koor. Yrd. görevinde bulundu. 2016-2017 yılında kendi açtığı çocuk atölyesinde sanat eğitimleri ile ilgilendi. Çeşitli derneklerde Materyal Tasarım eğitimi vermeye devam eden Akdoğan Gençlik Eğitimleri Komisyonu Koordinatör Yardımcısı olarak görev almaktadır. Evli ve 1 çocuk annesidir.

Ruşen Yavuz
DEMA Proje Koor.

1993 İstanbul’da doğdu. Önlisans ilahiyat ve Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunudur. 5 yıl Kur’an Kursu geçmişinde, 2 Yıl Ümraniye Mehmet Akif Ersoy Kız Kur'an Kursunda İhtisas Eğitimi alırken, 3 yıl da Darıca Bahar Kız Kur'an Kursunda hafızlık yaptı. 2014-2015 eğitim döneminde YEKDER-Üsküdar Belediye'si Ev Okulu modelleme çalışmasında ve Ev Okulu Koordinatörlüğünde asistanlık yaptı. 2016-2017 eğitim döneminde Ayşe Öztürk ve Tülin Özrtürk ile birlikte Kur'an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler adlı kitap çalışmasında yer aldı. Şuanda Kartal İlim Yayma Vakfında Ev okulu öğretmenliği, Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) bünyesinde ise Din Eğitimi Akademisi Koordinatörlüğünde materyal derleme projesinde görev yapmaktadır.

Muhammed Duran
Sekreter

1990 yılında Batman'da doğdu. İlköğretimini Batman Vakıfbank İlköğretim Okulu'nda, lise eğitimini ise İstanbul Nevzat Ayaz Anadolu Lisesinde tamamladı. 2015 yılınında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Duran, çeşitli STK ve derneklerde gönüllü olarak çalışmalarda bulundu. Yaygın Eğitim ve Kültür Derneğinde sekreter olarak çalışmaktadır.

Samime Kara
Kat Sorumlusu

1973 yılında Erzurum'da doğdu. 11 yıl Keypenk Otomatik Kapı Sistemlerinde sekreterlik görevinde bulundu. 2016-17 yılında Diyanet tarafından düzenlenen Kur'an-ı Kerim kursundan eğitim aldı. 2017 yılında Medi Çocuk Akademisinde 1 yıl kat sorumlusu olarak görev yaptı. Bir çocuk annesidir. STK'lar da çeşitli görevlerde gönüllü olarak yer edindi.