Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2018 Bildiriler Kitabı

Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2018 Bildiriler Kitabı

Yayına Hazırlayanlar: Hafsa Nur Aslanoğlu & Sibel Özil

SATIN ALMAK İÇİN tıklayınız

27-28 Nisan 2018 tarihinde ilki düzenlenen Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi, YEKDER Din Eğitimi Akademisi (DEA) tarafından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliği ile İstanbul’da gerçekleştirildi. İki boyunca devam eden kongrede; 15 ülkeden eğitimcilerin, uzmanların, akademisyenlerin ve yaygın eğitim alanında çalışma yürüten araştırmacıların katılımı ile 84 tebliğ sunuldu.


Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2018 Bildiriler Kitabı, kongrede sunulan tebliğlerin kongre mekânıyla sınırlı kalmaması adına derlenmiştir. e-Book olarak ilgililerin istifadesine sunulan Bildiriler Kitabı, kongre kapsamında sunulan ve yazarlarınca tam metinleri tarafımıza iletilen bildirilerden oluşmaktadır.

 

Kitap, İslam Düşünce Geleneğinde Eğitimsel Kavramlar; İslam Eğitiminde Kurumlar: Tarihler Tecrübe; Farklı Yaş Dönemleri ve Din Eğitimi; İslam Eğitimcileri ve Eğitim Düşünürleri; Farklı Ülkelerde Din Eğitimi; Örgün Eğitim Kurumlarında Din Eğitimi ve İmam Hatipler; Diyanet İşleri ve Yaygın Din Eğitimi Hizmetleri; Din Eğitiminde Medya, Cemaatler ve STK’lar konulu 40 bildiri metnini içermektedir.


İngilizce ve Türkçe bildiri metinlerinin birlikte bulunduğu Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2018 Bildiriler Kitabı’na buradan ulaşabilirsiniz.

Kongre sonuçlarının yer aldığı bu çalışmanın eğitim camiasına özgün katkılar sunmasını ve eğitim çalışmalarına kaynak teşkil etmesini temenni ediyoruz. 

Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2019 için başvurular sürüyor. Bildiri özeti son gönderim tarihi 06 Ocak 2019 olarak belirlenen kongre için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz