YEKDER Bülten

Haziran 2020

ADEP Eğitici Eğitimleri Programının Sertifikaları Dağıtıldı

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER), İstanbul İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Aile Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) iş birliği ile diyanet personellerine yönelik düzenlenen 10 haftalık Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) modelleme çalışmaları, sertifika takdim töreniyle tamamlandı. Sosyal mesafe ve maske tedbirleri alınarak Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) İstanbul Şubesinde düzenlenen sertifika töreni, YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı ve TDV KAGEM İstanbul Şube Müdürü Ayşenur Kapusuz’un birer selamlama konuşmasıyla başladı.

Detaylı Bilgi

Gençlik programları ancak gençleri merkeze alırsa başarılı olabilir!

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği’nin (YEKDER) Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık, STK’ların gençlere sunduğu imkânlar üzerine dunyabizim.com'a konuştu.

Detaylı Bilgi

ADEP 2020 Yaz Dönemi Online Eğitim Programı Başlıyor!

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde gerçekleştirilen, çocuklara dini eğitim verme konusunda aileleri yetkinleştirmeyi hedefleyen ve alanında uzman kişilerin bilgi aktarımında bulunduğu Ailede Din Eğitimi Programı, bir yandan içerik olarak zenginleştirme çalışmalarını sürdürürken diğer yandan ebeveyn, ebeveyn adayları ve öğretmenlerin taleplerini karşılamaya devam ediyor.

Detaylı Bilgi

Ev Okullu Minik Öğrencilerimiz Video Konferans ile Ayraç Etkinliğini Gerçekleştirdi

Online eğitim çalışmaları kapsamında faaliyetlerine devam eden YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz, bu hafta Ev Okulu öğrencileriyle "Ayraç Etkinliği"ni gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

ONLİNE EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Öğretmenlere Yönelik Ailede Din Eğitimi Atölye Çalışması Başladı!

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ebeveynlerin çocuklarının inanç, ibadet ve ahlak gelişimlerine yönelik nitelikli katkı sağlanması adına geliştirilen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan öğretmenlerin talebi üzerine düzenlenen atölye çalışması başladı.

Detaylı Bilgi

İslam Eğitimi Okumaları Çalışmalarına Devam Ediyor!

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde Dr. Emine Keskiner ve Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça’nın yönetiminde şubat ayında başlayan İslam Eğitimi Okumaları müzakere grubu, çalışmalarını yaz mevsiminde de video konferans yöntemiyle sürdürmeye devam ediyor.

Detaylı Bilgi

ASP Bahar Dönemi Eğitimleri Tamamlandı!

Tefsir, Hadis, Fıkıh, Siyer, Kırık Meal ve Hulefa-yı Raşidîn dersleri ile yetişkin hanımlara yönelik temel İslami bilgileri edinme imkânı sağlayan Aşamalı Seminerler Programı’nın (ASP) bahar dönemi eğitimleri tamamlandı.

Detaylı Bilgi