Marifet Okulu’nda Serbest Etkinlik Vakti

21 Aralık 2021

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde faaliyetlerine devam eden “Marifet Okulu” eğitim programı ilk temasını tamamladı. 


Lise öğrenci gruplarımız ile “Kainat bir bilmece mi?” teması bağlamında geçirilen dört ders, bir seminer, bir müze gezisi ve iki haftalık proje haftasının ardından son hafta serbest etkinlik planlamalarını kendileri gerçekleştirdi. Serbest etkinlik haftası kapsamında hem kız hem erkek gruplarımız PaintBall etkinliğinde bir araya geldi. Öğrencilerimiz yeni haftada “Toplum ve Ben” temasını ele alacak.


Orta okul grupları için de oldukça renkli ve eğlenceli bir hafta geride kaldı. Kur’an-ı Kerîm dersinin ardından “Dilinden ve elinden emin olunan kişi: Müslüman” başlığını tartışan Ortaokul öğrencilerimiz, etkinlik saatinde ise Rabia Çamlıca hocalarının eşliğinde Ebru Atölyesi gerçekleştirdiler. Birbirinden güzel eserler ortaya çıkaran öğrenciler, hem Ebru sanatının gerekli materyallerini tanıyıp öğrendi hem de ilk defa bir sanat eseri ortaya çıkarmanın heyecanını tecrübe etti.