HABERLER

Nurettin Ceylan ve Üzeyir Canbaz YEKDER’i Ziyaret Etti
28 Ocak 2021

Prof. Dr. M. Esad Coşan Camii İmamı Nurettin Ceylan ve Göktürk Merkez Camii İmamı Üzeyir Canbaz kurumumuzu ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

Sancaktepe Safa Okulları Heyetinden Derneğimize Ziyaret
06 Ekim 2020

Özel Sancaktepe Safa Okulları Okul Müdürü Zafer Özlü, Müdür Yardımcısı Mustafa Çakan ve Değerler Eğitimi Zümre Başkanı Muhammed Salih Yakut, kurumumuzu ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

Uzm. Psk. Esra Albayrak ile ADEP’te Çocukların Gelişim Süreçleri Çözümlendi
07 Ekim 2020

Ebeveynlerin çocuklarına din eğitimi verirken zorlandığı alanları ve beklentileri karşılamak adına 10 hafta boyunca gerçekleştirilecek olan Ailede Din Eğitimi Programı’nın (ADEP) bu haftaki konusu “Çocuğumu Tanıyor Muyum?: Çocuk Gelişimi” oldu.

Genel Kurul Üyelerimize Ziyaretlerimiz Devam Ediyor
23 Ekim 2020

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyemiz Muhamme Öztabak ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın, Genel Kurul Üyelerimizden Sıddık Acarlar, Yusuf Alpaydın ve Ali Özdemir'i ziyaret etti.

Ortaokul ve Lise Eğitimcilerine Yönelik Özel Atölye Programı Düzenlendi
29 Ekim 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ortaokul ve lise eğitimcilerine yönelik din eğitimini keyifli hale getirecek YEKDER Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık sunumu ile alternatif teknik ve yöntemler üzerine iki oturumdan oluşan atölye programı gerçekleştirildi.

ADEP Eğitimcileri Alan Çalışmalarına Devam Ediyor
13 Ekim 2020

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam etmekte olan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), her sene çalışmalarını biraz daha derinleştirmektedir.

M.Ü İlahiyat Fakültesi AGD Teşkilatı Derneğimizi Ziyaret Etti
09 Kasım 2020

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Ümitcan Ateş ve beraberindeki heyet derneğimizi ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

Prof. Dr. Mustafa Gündüz’e Teşekkür Ziyareti
11 Kasım 2020

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyemiz Kurtuluş Öztürk ve Kurumsal İlişkiler/İletişim Koordinatörü Ramazan Nurbaki, geçtiğimiz günlerde (2020-2021) açılış konferansımızı gerçekleştiren Prof. Dr. Mustafa Gündüz’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

İnsan ve Toplum İlm-i Hâli Eğitim Programı İle Aile Eğitiminin Kapsamını Genişletiyoruz!
20 Kasım 2020

Yetişkinlere yönelik gerçekleştirdiğimiz eğitimlere bir yenisini daha ekleyerek “İnsan ve Toplum İlm-i Hâli” programını başlattık. Bireyleri hedef alarak aileleri dünyaya ve küresel gelişmelere karşı daha donanımlı hale getirmeyi amaçladığımız programda 10 hafta boyunca “Aile İçi İletişim”, “Kur’ân-İnsan ve Toplum” ve “Aile İlmihali” başlıklarıya seminerler gerçekleştiriyoruz.

İslam Eğitimi Okumaları Müzakere Grubu, Çalışmalarını Hızlandırdı!
28 Kasım 2020

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde Dr. Emine Keskiner ve Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça yönetiminde faaliyetlerini sürdüren İslam Eğitimi Okumaları müzakere grubu, yazı faaliyetlerine başlayarak çalışmalarını hızlandırdı.

2020 Güz Dönemi ADEP Seminerleri Tamamlandı!
09 Aralık 2020

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından sürdürülen, dünyanın farklı bölgelerinden ebeveynlerin yoğun teveccüh gösterdiği Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP); 11 haftalık 2020 Güz Dönemi seminerlerini çevrimiçi olarak tamamladı.

İnsan ve Toplum İlm-i Hâli Eğitim Programı Tamamlandı!
06 Ocak 2021

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz tarafından dijital ortamda gerçekleştirilen “İnsan ve Toplum İlm-i Hâli” eğitim programının 2020 Güz dönemi tamamlandı. 10 hafta boyunca “Aile İçi İletişim”, “Kur’an-İnsan ve Toplum” ve “Aile İlmihali” kapsamında düzenlenen program da toplam 30 seminer gerçekleştirildi.